Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

29. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków

Data publikacji: 2018-07-10, Data modyfikacji: 2018-07-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Cieszymy się, że już po raz kolejny Końskie mogły gościć znakomitych kolarzy, uczestników Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków. Ta ważna impreza sportowa odbyła się w tym roku w dniach 4 lipca – 7 lipca. Nasze miasta znalazło się na trasie piątego etapu wyścigu i zarazem ostatniego. Peleton wystartował z Kielcach, a około godziny 12.40 kolumna kolarzy przejechała przez Końskie. W miejscu lotnego finiszu usytuowanego na ulicy 16 Stycznia przed przyjazdem grupy kolarzy pojawili się dyrektor wyścigu Tadeusz Skorek, polscy olimpijczycy siatkarz Edward Skorek, kolarz Marek Leśniewski, oraz medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu Andrzej Sypytkowski. Wśród kibiców obecni byli: Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz ze swoimi zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim, a także mieszkańcy miasta. Zwycięzcą lotnej premii w Końskich został Michał Podlaski z drużyny VosterAts Team, a całego piątego etapu Sylwester Janiszewski z drużyny WibatechMerx 7R. Gratulujemy!

Pełna treść wiadomości na: umkonskie.pl/?p=7148
umkonskie.pl, Źródło artykułu: umkonskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola