Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

50 Lecie pożycia małżeńskiego

Data publikacji: 2018-10-15, Data modyfikacji: 2018-10-16
A A AWydrukDrukuj  
 
                Piętnaście par otrzymało z rąk burmistrza Miasta i Gminy Końskie – Krzysztofa Obratańskiego pamiątkowe medale oraz dyplomy przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Za długoletnie pożycie małżeńskie.” Sześć małżeństw, spośród świętujących „złote gody” przeżyło ze sobą w szczęściu i zdrowiu równo 50-siąt lat. Nieco dłuższym stażem, bo 51-letnim, mogło pochwalić się aż osiem par, a jedna z nich w tym roku obchodzi pięćdziesiątą drugą rocznicę swojego ślubu. Uroczystość odbyła się 11 października b.r. w wyjątkowej i pięknej sali w Restauracji „Leliwa” w Końskich. Podczas uroczystości życzenia Złotym Jubilatom złożył burmistrz Miasta i Gminy Końskie – Krzysztof Obratański, Przewodniczący Rady Miasta – Zbigniew Kowalczyk oraz Kamil Kubicki, reprezentujący Wojewodę Świętokrzyskiego – Agatę Wojtyszek. Udział w spotkaniu wzięli również zastępcy burmistrza – Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński oraz Dyrektor Domu Kultury – Piotr Salata. Wśród osób obecnych podczas tej wyjątkowej uroczystości, byli także najbliżsi jubilatów oraz pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego w Końskich. Miłym i wzruszającym prezentem dla zebranych gości okazał się program artystyczny „Zastole”, przywracający klimat dawnych obrzędów tradycyjnego polskiego wesela w wykonaniu studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz młodzieży z Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich pod kierownictwem Anny Wiadernej, która wraz z Aleksandrem Kopańskim poprowadziła całość uroczystości. Pięknie zaprezentowali się również młodzi wokaliści – Alicja Woldańska i Wojciech Kołodziejczyk, którzy w duecie wykonali znane utwory Piotra Rubika. Tradycyjnie już, jak co roku, na uroczystości tej nie mogło zabraknąć zespołu „Korniczanka” z jego liderem Janem Bukładem, który akompaniował, gdy wznoszono toast dla Szanownych Gości. Był także tort, szampan i tańce. W imieniu par małżeńskich świętujących tegoroczny Jubileusz, podziękowanie  za zaproszenie na uroczystość przekazali Państwo Wiaderni, którzy także, korzystając z okazji przekazali nam kilka bezcennych rad, aby miłość małżeńska cały czas wzrastała. Gratulujemy wszystkim tegorocznym Parom, życząc jednocześnie kolejnych Jubileuszy w zdrowiu i miłości! Pary – 50 Lecie pożycia małżeńskiego Marcinkowski Zbigniew i Anna 51 lat   Bogatek Czesław i Lidia 51 lat   Berzyn Marek i Helena 51 lat   Gwardecki Andrzej i Maria 51 lat   Kondracki Tadeusz i Zofia 51 lat   Stępień Tadeusz i Cecylia 51 lat   Soboń Mieczysław i Wiktoria 51 lat   Rejczak Henryk i Letusława 50 lat   Bodzioch Jerzy i Wanda 52 lata   Gawroński Jan i Mirosława 51 lat   Szczepaniec Boguchwał i Grażyna 50 lat   Pilarski Wiesław i Wiesława 50 lat   Wróbel Bohdan i Halina 50 lat   Miedziński Ryszard i Ewa 50 lat   Wiaderny Jan i Cecylia 50 lat  

Pełna treść wiadomości na: umkonskie.pl/?p=7942
umkonskie.pl, Źródło artykułu: umkonskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola