Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Betlejemska Noc w Gowarczowie

Data publikacji: 2018-12-21, Data modyfikacji: 2019-01-02
A A AWydrukDrukuj  
 
W przedświąteczny piątek 21 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Gowarczowie wprowadzili wszystkich zebranych w klimat świąt Bożego Narodzenia za sprawą znakomicie przygotowanych przedstawień. W Szkole Podstawowej na ul. Żuka uczniowie przypomnieli wszystkim zebranym historię narodzin Dzieciątka. Młodzi wcielili się w poszczególne biblijne postaci i przenieśli zebranych do wydarzeń sprzed 2000 lat. Liczne solowe,duetowe oraz brawurowe chóralne wykonania popularnych kolęd zachęcały wszystkich do wspólnego śpiewania. Przedstawienie przygotowały Panie Renata Stańczyk, Elżbieta Zielińska a od strony muzycznej Pani Iwona Zając i Piotr Zaborowski z CKiAL a jak co roku oglądali je nie tylko uczniowie i kadra pedagogiczna ale również rodzice i zaproszeni goście. Uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum w sali świetlicy szkolnej stworzyli imponującą konstrukcję, dzięki której widzowie mogli poczuć się niemal jak w teatrze. Inscenizacja obejmowała zarówno Betlejemską szopkę i królewską salę Heroda ale również strefy anielskie i diabelskie. Uroku dodawała gra świateł. Świetnie wyszły zarówno sceny aktorskie jak i kreacje wokalne. Nad całością przedsięwzięcia czuwała Pani Katarzyna Rachuna. Gratulacje wykonawcom i serdeczne życzenia Bożonarodzeniowe składali zebranym dyrektorzy szkół Jan Chojnacki i Paweł Skowron oraz Pani Marzena Dziewit – zastępca wójta jak również Pan Wojciech Owczarek – zastępca sekretarza gminy. [See image gallery at gowarczow.pl]

Pełna treść wiadomości na: gowarczow.pl/?p=6811
gowarczow.pl, Źródło artykułu: gowarczow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola