Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców gminy

Data publikacji: 2018-10-27, Data modyfikacji: 2018-10-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Wczoraj w sali konferencyjne Urzędu Gminy odbyła się spotkanie informacyjne dla przedstawicieli sołectw dotyczące projektu  „NOWA ERA KOMPUTERA – poprawa umiejętności korzystania z internetu, e-usług”, na który trwają już zapisy. O projekcie opowiadali koordynatorzy i prowadzący szkolenia dziękując obecnemu na spotkaniu wójtowi Stanisławowi Pacocha za możliwość realizacji projektu. Na bezpłatne szkolenia zapisywać się mogą wszyscy chętni mieszkańców z terenu gminy Gowarczów, którzy ukończyli 25 rok życia. Ten innowacyjny w regionie projekt zakłada cykl spotkań w 12 osobowych grupach. Uczestnicy mogą wybrać z szerokiej gamy tematów szkoleń. Z oferty mogą skorzystać zarówno przedsiębiorcy poszerzając wiedzę z zakresu marketingu w sieci, prowadzeniu bloga czy strony (szkolenia: Mój biznes w sieci, Tworzę własną stronę internetową), rodzice i opiekunowie chcący zapewnić bezpieczne korzystanie z internetu swoim pociechom i poznać możliwości kontroli młodych w sieci (szkolenie: Rodzice w sieci), seniorzy oraz osoby, które nie miały styczności z komputerem i internetem (szkolenie: Internet dla seniora), rolnicy, których interesuje tematyka stron branżowych, dotacyjnych, e-KRUSu (szkolenie: Rolnik w sieci), wszyscy korzystający bądź chcący korzystać z bezpiecznej e-administacji czyli elektronicznej bankowości, profilu zaufanego e-PUAP itp. (szkolenie: Moje finanse i transakcje w sieci), każdy kto chciałby poznać legalne źródła multimediów i zapoznać się z tematyka prawa autorskiego, ciekawymi aplikacjami (szkolenie: Kultura w sieci). Każdy temat obejmuje 4 spotkania po 4 godziny dydaktyczne (3 zegarowe) w terminie i miejscu dogodnym dla danej grupy. Również poziom zaawansowania dostosowany będzie do potrzeb – zgłaszać się więc mogą zarówno osoby, które chcą poszerzyć wiedzę z danej tematyki, jak i laicy dla których będę to zupełna nowość. Wszyscy uczestnicy szkoleń będą mieli zapewnione autonomiczne stanowiska pracy, materiały szkoleniowe, dyplomy, pendrive oraz poczęstunek podczas szkoleń, a także możliwość wylosowania nagrody. Szkolenia rozpoczną się w listopadzie a zapisy, szczegółowe informacje oraz ankieta z doborem tematu dostępna jest w Urzędzie Gminy Gowarczów (sekretariat II piętro) oraz pod nr telefonu 48 672 40 37. Projekt dofinansowany jest  z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Do pobrania: formularz rekrutacyjny i oświadczenia [See image gallery at gowarczow.pl]

Pełna treść wiadomości na: gowarczow.pl/?p=6351
gowarczow.pl, Źródło artykułu: gowarczow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola