Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Data publikacji: 2018-12-04, Data modyfikacji: 2018-12-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Zeszły tydzień obfitował w spotkania i prelekcje związane z kampanią "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Oficerowie koneckiej komendy Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej uczestniczyli w spotkaniach w szkołach podstawowych w Kazanowie, Gowarczowie, Niekłaniu, Modliszewicach i Królewcu. st. kpt. Mariusz Czapelski, st. kpt. Michał Krzeszowski, kpt. Robert Pałosz i bryg. Adam Zieliński przedstawiali krótką prezentację multimedialną, zawierającą podstawowe informacje o zagrożeniach pożarowych w budynkach mieszkalnych oraz o groźnym zjawisku jakim są zatrucia tlenkiem węgla. Oficer prasowy koneckiej komendy uczestniczył także w spotkaniu z mieszkańcami, zorganizowanym przez konecki KRUS w Świętokrzyskim Centrum Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach a także w Domu Kultury w Stąporkowie, gdzie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Policję, dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa mieszkańców Stąporkowa. Wykorzystujemy każdą możliwą okazję aby przybliżyć temat czujek dymu i tlenku węgla, ponieważ statystyki wskazują, że te urządzenia w wielu przypadkach powstania pożaru, szczególnie w porze nocnej, ostrzegają domowników o niebezpieczeństwie. Opracowanie: st. kpt. Mariusz CzapelskiZdjęcia: archiwum KP PSP Końskie

Pełna treść wiadomości na: konskie.straz.kielce.pl/informacje/aktualnosci/1160-czujka-na-strazy-twojego-bezp
konskie.straz.kielce.pl, Źródło artykułu: konskie.straz.kielce.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola