Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze w Giełzowie

Data publikacji: 2018-07-25, Data modyfikacji: 2018-07-28
A A AWydrukDrukuj  
 
W niedzielę 22 lipca 2018 r. na placu przy remizie OSP w Giełzowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. W zawodach uczestniczyły 4 drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Gowarczów tj: jako gospodarz zawodów – OSP Giełzów, OSP Bębnów, OSP Korytków, i OSP Skrzyszów. Na strażaków ochotników czekały dwie konkurencje sztafeta pożarnicza  7 x 50m z przeszkodami, oraz ćwiczenie bojowe.  Wykonanie zadań oceniała komisja sędziowska złożona z przedstawicieli  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, Komendanta Miejsko Gminnego  w Końskich, oraz Prezesa zaprzyjaźnionej jednostki OSP pod przewodnictwem kapitana Roberta Pałosza. Po oficjalnym ogłoszeniu wyników zawodów w przez sędziego głównego, odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów, pucharów oraz nagród przez Stanisława Pacochę Wójta Gminy Gowarczów a zarazem Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gowarczowie zwycięzcom tegorocznych Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych. Zawody przebiegły bardzo sprawnie. Duże podziękowania należą się wszystkim za udział i sportową rywalizację, a także gospodarzom jednostce OSP Giełzów za organizację i oprawę całego wydarzenia. Dopisała też licznie zebrana publiczność kibicująca druhom. Przeprowadzane co roku zawody sprawdzają poziom wyszkolenia i umiejętności jednostek OSP. Przy okazji jest to sprawdzian własnych możliwości, poznanie swoich słabych stron, co pozwala w przyszłości przygotować się lepiej do prawdziwych działań przeciwpożarowych. Poza tym zawody to emocjonująca rywalizacja dla zawodników i świetne widowisko dla widzów.  Klasyfikacja końcowa rywalizacji męskich drużyn pożarniczych przedstawiła się następująco: 1 miejsce – OSP Korytków z wynikiem 119,8 s. 2 miejsce – OSP Skrzyszów z wynikiem 124,4 s. 3 miejsce – OSP Bębnów z wynikiem 1131,1 s.  4 miejsce – OSP Giełzów z wynikiem 148,1 s.  [See image gallery at gowarczow.pl]

Pełna treść wiadomości na: gowarczow.pl/?p=5909
gowarczow.pl, Źródło artykułu: gowarczow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola