Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

I sesja Rady Miejskiej w Końskich

Data publikacji: 2018-11-29, Data modyfikacji: 2018-12-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Po raz pierwszy pod okiem kamer i przy pomocy tabletów do głosowania odbyła się I sesja Rady Miejskiej w Końskich w kadencji 2018-2023. Jednym z punktów było ślubowanie burmistrza Krzysztof Obratański. Radni, którzy złożyli ślubowanie: Lidia Wiśniewska, Michał Cichocki, Barbara Galant, Zbigniew Kowalczyk, Mariusz Brzozowicz, Paweł Pisiałek, Artur Dajer, Andrzej Kosierkiewicz, Regina Maciejczyk, Helena Rozmus, Karol Cygankiewicz, Zbigniew Kucharski, Zbigniew Hybik, Piotr Słoka, Lucjan Górecki, Marek Kozerawski, Wiesław Malicki, Ewa Samson, Krzysztof Sota i Andrzej Nowak. W sesji nie uczestniczył Sławomir Marczewski, który zrzekł się mandatu radnego. Dokonano także wyboru Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy oraz wiceprzewodniczących. Przewodniczącym Rady Miejskiej w Końskich został Piotr Słoka, zaś wiceprzewodniczącymi zostali Zbigniew Kucharski oraz Wiesław Malicki.

Pełna treść wiadomości na: umkonskie.pl/?p=8374
umkonskie.pl, Źródło artykułu: umkonskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola