Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolorowe wakacje w CK i AL z ludowym akcentem

Data publikacji: 2018-08-03, Data modyfikacji: 2018-08-05
A A AWydrukDrukuj  
 
W ostatnim tygodniu lipca zakończyła się część warsztatowa akcji wakacyjnej „Kulturalnie – Regionalnie” z CK i AL. Na dzieci i młodzież uczestniczących w zajęciach czekało wiele zajęć plastycznych, muzycznych i animacyjnych nawiązujących w swoim programie do folkloru zarówno regionu jak i innych części Polski. Uczestnicy zapoznali się z podstawowymi elementami regionalnego stroju, nauczyli się popularnych pieśni ludowych oraz przyjrzeli się budowie ludowych instrumentów muzycznych. Podczas zajęć plastycznych młodzi twórcy skupili się na bardzo barwnych wyrobach rękodzielniczych jakie można było swego czasu zobaczyć w wiejskich izbach (m.in. kwiaty z bibuły ułożone w bukiety,  wycinanki,  dekoracyjne pająki). Nie zabrakło też wspólnej zabawy w plenerze – na uczestników czekały sportowe zawody drużynowe, gra terenowa  przygotowana przez młodzież Świetlicową, wyprawa rowerowa do Kamiennej Woli, piknik na trawie czy wycieczka do Muzeum Regionalnego w Opocznie. Wśród zaproszonych gości byli  m.in. dzielnicowy opowiadający o bezpieczeństwie, leśnik z zajęciami z edukacji leśnej oraz Panie prezentujące robótki ręczne – haftowanie i szydełkowanie. Podsumowaniem zajęć warsztatowych będzie występ uczestników zajęć w krótkim programie na rozpoczęcie Festynu 15 sierpnia – na scenie uczestnicy wykonają najpopularniejsze piosenki ludowe oraz zaprezentują się w własnoręcznie wykonanych wiankach i samodzielnie ozdobionych koszulkach – oczywiście z motywem folkowym. Na koniec wakacji przewidziana jest całodniowa wycieczka rodzinna, w której będą mogły uczestniczyć również osoby spoza listy zajęć. [See image gallery at gowarczow.pl]

Pełna treść wiadomości na: gowarczow.pl/?p=5965
gowarczow.pl, Źródło artykułu: gowarczow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola