Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konecczanie powitali Nowy 2019 Rok!

Data publikacji: 2019-01-03, Data modyfikacji: 2019-01-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Tradycyjnie mieszkańcy Końskich powitali Nowy Rok w plenerze. Kolejny już raz „Sylwester pod gwiazdami” odbył się w Parku Miejskim w Końskich. Wspólna zabawa rozpoczęła się o godzinie 23:00, na chętnych czekał gorący poczęstunek ufundowany przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich oraz symboliczna lampka szampana. Ze sceny rozbrzmiewały najnowsze muzyczne hity oraz utwory naszych lokalnych wykonawców. Tuż przed północą, wszystkim mieszkańcom miasta i przybyłym gościom, noworoczne życzenia złożył Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański. Po wspólnym odliczaniu uczestnicy imprezy mogli podziwiać pokaz laserów i fajerwerków. Mieszkańcy składali sobie życzenia, strzelały korki od szampana, a wszystko to przebiegało w bardzo serdecznej i miłej atmosferze. Sylwestrową zabawę przygotował Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich.

Pełna treść wiadomości na: umkonskie.pl/?p=8661
umkonskie.pl, Źródło artykułu: umkonskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola