Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konecki Turniej Karate O PUCHAR Z ŻELIWA

Data publikacji: 2018-10-12, Data modyfikacji: 2018-10-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Turniej Karate O PUCHAR Z ŻELIWA, który po raz kolejny odbył się na Hali Sportowej w Końskich ma już swoją tradycję. Pierwsze zawody organizowane przez środowisko związane z Koneckim Klubem Karate Kyokushin odbyły się w 2010 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich, wzięło w nich udział 40 zawodników. Od tamtego czasu Konecki Klub Karate Kyokushin zorganizował 9 turniejów, w tym kwalifikacje do Mistrzostw Europy Seniorów. Od 2015 roku zawody odbywają się na Hali Sportowej, największym obiekcie sportowym w naszym mieście. Rekord frekwencji padł w 2017 roku, kiedy w szranki o Żeliwne statuetki stanęło 413 zawodników z 34 klubów. Podczas tegorocznej edycji walczyło około 350 zawodników z 30 ośrodków karate z różnych części kraju, m.in. z Warszawy, Kobierzyc, Legnicy, Ostrołęki, Leżajska, Kolbuszowej czy Turku. Klub gospodarzy reprezentowało 20 zawodników, a całe koneckie środowisko karate w raz z zawodnikami lokalnej sekcji Kieleckiego Klubu około 30 osób. Sporo trofeów zostało w naszym mieście, cztery pierwsze miejsca oraz tytuł Najlepszego Zawodnika dla Koneckiego Klubu Karate należy bez wątpienia uznać za sukces. Turniej Karate O PUCHAR Z ŻELIWA został uznany za wymagający, wyróżniający się wysokim poziomem sportowym. Jest również już na stałe osadzony w kalendarzu imprez Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin (PFKS). Zdaniem gości impreza odniosła sukces organizacyjny i może konkurować z najbardziej znanymi turniejami na terenie kraju. Organizatorzy zawodów natomiast mają nadzieję na dalszy rozwój imprezy w latach następnych. Turniej Karate O PUCHAR Z ŻELIWA został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie. Swoją obecnością zawody uświetnili Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański oraz jego zastępcy Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński.

Pełna treść wiadomości na: umkonskie.pl/?p=7864
umkonskie.pl, Źródło artykułu: umkonskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola