Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kontrowersyjne XLVII posiedzenie Rady Gminy bez uchwał

Data publikacji: 2018-08-22, Data modyfikacji: 2018-08-22
A A AWydrukDrukuj  
 
W poniedziałek 13 sierpnia 2018 odbyć się miała XLVII Sesja Rady Gminy w Gowarczowie. Na posiedzenie przybyło mnóstwo mieszkańców z terenu gminy, brakowało natomiast siedmioro radnych co skutkowało tym, że sesja została otworzona a następnie zamknięta gdyż nie było kworum niezbędnego do dalszego głosowania. Sesja poświęcona miała być .in. uchwałom nierozstrzygniętym na poprzednim posiedzeniu: w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości gruntowych na terenie Rudy Białaczowskiej, które miały posłużyć pod stworzenie zalewu rekreacyjnego na terenie Gminy Gowarczów, ustalenia wysokości miesięcznego wynagrodzenia Wójta Gminy Gowarczów. Na sesji radni głosować mieli nad uchwałami dotyczącymi wprowadzenia zmian w budżecie gminy na 2018, które miały posłużyć realizacji inwestycji z terenu gminy jak choćby dołożenie środków finansowych do świetlicy w Bębnowie, dołożenie funduszy na remont remizy w Bernowie  czy do przebudowy drogi na Kurzaczach. Bez niezbędnego kworum żadna z uchwał nie mogła być podjeta. Za zaistniałą sytuację wszystkich zebranych przepraszali zarówno Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Stańczyk jak i  Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha ubolewając nad  formą zachowania opozycyjnych radnych. Swoje niezadowolenie i niedowierzanie jasno wyrazili też mieszkańcy obecni na sali. Nadzwyczajna sesja odbędzie się już w piątek 17 sierpnia. [See image gallery at gowarczow.pl]

Pełna treść wiadomości na: gowarczow.pl/?p=6125
gowarczow.pl, Źródło artykułu: gowarczow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola