Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Lekcje w szkole w Pomykowie wcale nie są nudne

Data publikacji: 2019-01-04, Data modyfikacji: 2019-01-05
A A AWydrukDrukuj  
 
W Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie od listopada uczniowie i nauczyciele mogą korzystać z trzech tablic interaktywnych, które znajdują się w pracowniach gdzie prowadzone są zajęcia z zakresu: matematyki, języka polskiego, języka niemieckiego, języka angielskiego, fizyki i chemii. Dzięki staraniom dyrekcji placówki nauczyciele mają możliwość wykorzystywania na lekcjach oprócz tablic interaktywnych, tablety. Dzięki takim działaniom zajęcia dla naszych uczniów stają się ciekawe, a osiąganie celów edukacyjnych łatwiejsze. Realizacja Projektu „Wielka Technologia Informacyjno Komunikacyjna w Małej Szkole”  zapewnia uczniom klas IV-VIII dostęp do najnowszej technologii informacyjno – komunikacyjnej. W naszej placówce uczy się 85 uczniów, średnio w klasach mamy 12-16 uczniów. Proces edukacyjny w takich klasach przebiega bardzo sprawnie, nauczyciel ma możliwość pomocy uczniowi , ale też ma możliwość rozwinąć talent ucznia zdolnego. Ponadto rodzice i uczniowie już po feriach będą mogli monitorować postępy swoich pociech korzystając z dostępu do elektronicznego dziennika. Mamy nadzieję, że wprowadzenie tego rozwiązania usprawni komunikację pomiędzy rodzicami, a nauczycielami tym samym spełnimy oczekiwania rodziców. Lekcja, na której klasa piąta omawiała lekturę „ W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicza, nie była wcale nudna, wręcz przeciwnie uczniowie byli zawiedzeni, że tak szybko usłyszeli dzwonek kończący zajęcia. Prezentujemy kilka fotek z lekcji języka polskiego – „Śladami Stasia i Nel”.

Pełna treść wiadomości na: umkonskie.pl/?p=8666
umkonskie.pl, Źródło artykułu: umkonskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola