Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miejska choinka już rozbłysła!

Data publikacji: 2018-12-06, Data modyfikacji: 2018-12-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Konecczanie mogą już na dobre poczuć atmosferę zbliżających się świąt, dzięki miejskiej choince, która rozbłysła 5 grudnia przed Urzędem Miasta i Gminy w Końskich. Ta miła uroczystość wpisała się na stałe do świątecznego kalendarium naszego miasta. Wokół bożonarodzeniowego drzewka zgromadziły się ubrane w piękne mikołajkowe stroje przedszkolaki wraz z opiekunami. W takim dniu nie mogło zabraknąć św. Mikołaja, który przygotował dla najmłodszych różne atrakcje i niespodzianki. W zabawie przy choince, którą poprowadziła Monika Poznańska z Przedszkola nr 4 uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych: Wicestarosta Konecki Bogdan Soboń, członek zarządu Damian Rozmus, Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz z zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim, radni Rady Miejskiej w Końskich, a także Naczelnik Wydziału Edukacji koneckiego magistratu Krystyna Milczarek. Po zapaleniu lampek na choince burmistrz Krzysztof Obratański złożył wszystkim świąteczne życzenia „Na zbliżające się święta chciałbym Wam życzyć wszystkiego najlepszego, żebyście zawsze mieli takie radosne miny jak dzisiaj, żeby Wasze dzieciństwo trwało jak najdłużej i żebyście byli pociechą i radością dla swoich najbliższych”. Uroczystość uświetniły występy dzieci z Przedszkola nr 4, które było w tym roku jej współorganizatorem, prezentacje muzyczne dzieci z koneckich przedszkoli nr 1, 2, 3, 5, i 6, a także kolędy w wykonaniu chóru ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich. Na zakończenie wszyscy otrzymali z rąk Św. Mikołaja i jego pomocników słodki poczęstunek.

Pełna treść wiadomości na: umkonskie.pl/?p=8453
umkonskie.pl, Źródło artykułu: umkonskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola