Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nabór wniosków o udzielenie dotacji na budowę studni wierconych

Data publikacji: 2018-08-03, Data modyfikacji: 2018-08-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Burmistrz Miasta i Gminy Końskie realizując uchwałę Nr XXXI/316/2017 Rady Miejskiej w Końskich z dnia 30 marca 2017 r. zaprasza mieszkańców Gminy do składania wniosków o udzielenie dotacji na dofinansowanie budowy studni wierconej, które zapewnią zaopatrzenie w wodę pitną dla istniejących budynków mieszkalnych jednorodzinnych i zagrodowych na terenie Miasta i Gminy Końskie.Wnioski o dofinansowanie należy składać w terminie do 31 sierpnia danego roku. Rozpatrywane będą wyłącznie wnioski kompletne, spełniające wymogi określone w ww. uchwale według kolejności ich składania. W dalszej kolejności będą rozpatrywane wnioski składane przez pozostałe osoby, do wyczerpania środków określonych w budżecie Gminy Końskie. Sposób składania wniosków i tryb postępowania: Warunkiem otrzymania dofinansowania kosztów budowy studni wierconej jest: – brak możliwości podłączenia do sieci wodociągowej lub przyłączenie do takiej sieci byłoby ekonomicznie nieuzasadnione dla budynków istniejących oddanych do użytkowania przed dniem wejścia uchwały o dofinansowaniu, albo , – brak możliwości podłączenia do sieci wodociągowej i poboru wody z istniejącej, wyeksploatowanej studni zlokalizowanej na danej nieruchomości dla budynków istniejących oddanych do użytkowania przed dniem wejścia uchwały o dofinansowaniu. Dofinansowaniem objęte mogą być wyłącznie studnie wiercone o wydajności nie przekraczającej 5 m3/dobę, których okres użytkowania planowany jest na minimum 5 lat. Wnioskodawca może uzyskać dofinansowanie na realizację przedsięwzięcia w wysokości do 10 000,00 zł brutto, jednak nie więcej niż 80 % kosztów poniesionych na budowę studni wierconej. Wszelkich dodatkowych informacji udzieli: Zbigniew Skowron kierownik referatu Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Rolnictwa pok. 203, tel (41) 372-32-49 wew. 203

Pełna treść wiadomości na: umkonskie.pl/?p=7241
umkonskie.pl, Źródło artykułu: umkonskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola