Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nieznane substancje chemiczne w Stąporkowie

Data publikacji: 2018-11-09, Data modyfikacji: 2018-11-10
A A AWydrukDrukuj  
 
8 listopada w opuszczonym magazynie znajdującym się w Stąporkowie odnaleziono kilkaset zbiorników z chemikaliami różnej wielkości. Znajdowały się w nich nieznane substancje chemiczne, które mogą stwarzać zagrożenie dla środowiska. Strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno - Ekologicznego (z Kielc i Skarżyska Kamiennej) pobrali kilka próbek z różnych zbiorników wskazanych przez pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i poddali wstępnej analizie. Urządzeniami, które posiadają strażacy, nie udało się ustalić rodzaju substancji jednak wykluczono możliwość wybuchu i skażenia powietrza dlatego odstąpiono od ewakuacji okolicznych budynków. Próbki zostały przekazane przedstawicielom WIOŚ do dalszej analizy. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone i przekazane innym służbom. W działaniach, którymi kierował st. bryg. Robert Sabat - z-ca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach, uczestniczyło 8 zastępów z terenu powiatu i województwa. Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Mariusz Czapelski

Pełna treść wiadomości na: konskie.straz.kielce.pl/informacje/dzialania-ratownicze-i-cwiczenia/1156-nieznane-substancje-chemiczne-w-staporkowie
konskie.straz.kielce.pl, Źródło artykułu: konskie.straz.kielce.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola