Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły"

Data publikacji: 2018-10-11, Data modyfikacji: 2018-10-13
A A AWydrukDrukuj  
 
We wtorkowe przedpołudnie w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich odbyła się coroczna akcja „Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”, której głównym organizatorem jest redakcja „Echa Dnia” W tym roku już po raz kolejny akcję wsparł i objął Honorowym Patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Końskie. Uczestnikami przedsięwzięcia byli uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Końskie.Spotkanie poprowadził Wojciech Stachurski z maskotką Echa Dnia Jeżem Edkiem.W akcji udział wzięli policjanci, strażacy oraz przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, którzy w prosty i zabawny sposób opowiadali o bezpieczeństwie na drodze, czy w gospodarstwie domowym, pokazywali jak kieruje się ruchem, prezentowali swoje wyposażenie i stroje. Dzieciom towarzyszyli Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz ze swoim zastępcą Krzysztofem Jasińskim, Naczelnik Wydziału Edukacji koneckiego magistratu Krystyna Milczarek oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich Jarosław Drzazga.

Pełna treść wiadomości na: umkonskie.pl/?p=7811
umkonskie.pl, Źródło artykułu: umkonskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola