Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pierwsze miejsce na koneckiej "Scenie"

Data publikacji: 2018-12-11, Data modyfikacji: 2018-12-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Podczas XXII Koneckiego Przeglądu Form Estradowych SCENA 2018 pięknie prezentowali się młodzi wykonawcy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie. 30 listopada w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich zaśpiewali: zespół wokalny „Dopiero zaczynamy” w składzie: Dorotka Stuleblak, Maksymilian Król, Amelia Kobalczyk i Zuzanna Szcześniak oraz soliści:, Marta Juszyńska, Weronika Kaniowska, Julia Kuleta i Wiktora Dobosz. Tydzień później w koncercie finałowym wystąpiła Weronika Kaniowska. Solistka zaśpiewa utwór „Jeszcze w zielone gramy”  skomponowany przez Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza do słów Wojciecha Młynarskiego wyśpiewując sobie 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy [See image gallery at gowarczow.pl]

Pełna treść wiadomości na: gowarczow.pl/?p=6632
gowarczow.pl, Źródło artykułu: gowarczow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola