Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pierwszy Piknik Rodziny w Korytkowie

Data publikacji: 2018-09-05, Data modyfikacji: 2018-09-08
A A AWydrukDrukuj  
 
W niedzielę 19 siepania na placu przy remizie OSP Korytków mieszkańcy sołectwa i okolic integrowali się podczas „Pierwszego Pikniku Rodzinnego Mieszkańców Korytkowa”. Imprezę zorganizowała rada sołecka w składzie: Artur Bobiński, Stefan Dyk, Jacek Płuciennik, Paweł Pluta, duży wkład mieli tez druhowie OSP Korytków. Licznie przybyłych witali życząc udanej zabawy sołtys Korytkowa Paweł Stańczyk oraz Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha, który gratulował wspaniałej inicjatywy. Na zebranych czekał bogaty program. Dzieci korzystały z placu zabaw mając do dyspozycji m.in. zjeżdżalnię, karuzelę czy wygraną podczas Turnieju Sołectw trampolinę. Specjalnie z myślą o nich przygotowano też konkursy – uczestnicy brali udział w konkurencjach sportowo – zręcznościowych. Wiele emocji przyniosły też przejażdżki samochodami terenowymi po wyznaczonym torze przygotowane przez grupę offroadowa „Spontan”. Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz sprzętu pożarniczego przygotowany prze druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Korytkowe i KSRG Gowarczów. Nie zabrakło też wspólnego pieczenia kiełbasek oraz zabawy z zespołem „Białe Rękawiczki”. Uczestnikom sprzyjała wspaniała pogoda i dobre humory. [See image gallery at gowarczow.pl]

Pełna treść wiadomości na: gowarczow.pl/?p=6162
gowarczow.pl, Źródło artykułu: gowarczow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola