Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Podpisanie umowy pn. "Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii poprzez instalację paneli fotowoltaicznych"

Data publikacji: 2018-08-10, Data modyfikacji: 2018-08-14
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 9 sierpnia 2018 roku w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Końskie podpisano umowę na realizację projektu  pn. „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii poprzez instalację paneli fotowoltaicznych – Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej  w Końskich Spółka z o. o.”. W spotkaniu udział wzięli Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Agata Binkowska, Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, a także prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Końskich Mirosław Szustak, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Końskich Jerzy Rąbalski, dyrektor Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej Marcin Pałosz oraz dyrektor Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Tomasz Szatkowski. Aktu podpisania umowy dokonali Agata Binkowska oraz Mirosław Szustak. Na realizację projektu Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Końskich otrzyma dofinansowanie unijne w wysokości 1 385 670,16 zł, a koszt całkowity projektu to 3 471 552,00 zł. Realizacja projektu obejmuje zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej dla Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Końskich o mocy zainstalowanej 627,20 kWp.

Pełna treść wiadomości na: umkonskie.pl/?p=7291
umkonskie.pl, Źródło artykułu: umkonskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola