Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Podsumowanie ćwiczeń "GASPOL 2018"

Data publikacji: 2018-11-09, Data modyfikacji: 2018-11-10
A A AWydrukDrukuj  
 
8 listopada 2018 r. w sali narad Komendy Powiatowej PSP w Końskich odbyło się  podsumowanie ćwiczeń ratowniczych wojewódzkich odwodów operacyjnych  pod kryptonimem "GASPOL 2018". Wspomniane ćwiczenia odbyły się 12 października 2018 roku na terenie zakładu o dużym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej - Rozlewni Gazu Płynnego „GASPOL” S.A. w Stąporkowie. Głównym celem ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie procedur zawartych w Zewnętrznym Planie Operacyjno-Ratowniczym opracowanym dla ww. zakładu. W pierwszej części podsumowania st. kpt. Michał Pająk przypomniał główne założenia, epizody i siły i środki biorące udział w ćwiczeniach. Następnie odczytano protokół głównego rozjemcy zawierający wnioski, uwagi i spostrzeżenia zespołu rozjemców, natomiast w dalszej części podsumowania odbyła się dyskusja dotycząca przygotowania sił i środków do prowadzenia działań podczas tego typu zdarzeń jak również oceniono współpracę z innymi służbami i instytucjami.  W podsumowaniu przewodniczyli:st. bryg. Robert Sabat – Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,st. kpt. Ryszard Stańczak – p.o. Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Końskich,st. kpt. Michał Pająk - p.o. Zastępcy Naczelnika Wydziału Operacyjnego w KW PSP w Kielcach. Na zakończenie spotkania Z-ca Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Robert Sabat podziękował wszystkim uczestnikom ćwiczeń za zaangażowanie w realizację zadań podczas ćwiczeń oraz pozytywnie ocenił gotowość operacyjną sił i środków biorących udział w ćwiczeniach.  Opracowanie i zdjęcie: st. kpt. Mariusz Czapelski    

Pełna treść wiadomości na: konskie.straz.kielce.pl/informacje/aktualnosci/1155-podsumowanie-cwiczen-gaspol-2018
konskie.straz.kielce.pl, Źródło artykułu: konskie.straz.kielce.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola