Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rozświetlona, magiczna wystawa świąteczna CKiAL

Data publikacji: 2018-12-30, Data modyfikacji: 2019-01-02
A A AWydrukDrukuj  
 
W przedświąteczny czwartek sala konferencja urzędu gminy zamieniła się w galerię dzieł młodych twórców z terenu gminy. Spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej było ostatnią w tym roku wystawą prac plastycznych. Uczestnicy zajęć plastycznych stworzyli piękny świąteczny klimat poprzez swoje bałwankowe zagrody, kompozycje świeczników oraz lampiony. W spotkaniu uczestniczyli młodzi wykonawcy z pracowni plastycznej i muzycznej, panie z ARA (Amatorki Ruch Artystyczny), rodzice, Wójt Stanisław Pacocha wraz z małżonką oraz sympatycy CKiAL, a otworzyli je najmłodsi (Michalina Dróżdż, Klara Brzezińska, Dominika Fąfara, Jasio Banasik) śpiewając wszystkim piosenkę świąteczną. Wydarzenie było też okazją do podziękowania osobom i firmom, które w szczególny sposób wspierają działalność Centrum. Nie zabrakło wspólnego dzielenia się opłatkiem oraz kolędowania w blasku świec i lampionów. [See image gallery at gowarczow.pl]

Pełna treść wiadomości na: gowarczow.pl/?p=6829
gowarczow.pl, Źródło artykułu: gowarczow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola