Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Słodkie zakończenie roku w Świetlicy Środowiskowej

Data publikacji: 2018-12-24, Data modyfikacji: 2019-01-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Blisko tydzień przed spotkaniem podsumowującym tegoroczna działalność Świetlicy Środowiskowej młodzież wybrała się na ostatnią w tym roku wycieczkę. |Jadąc do Kielc uczestnicy zatrzymali się w Zagnańsku, żeby przyjrzeć się jednemu z najstarszych w Polsce dębów a z pewnością najbardziej znanemu pomnikowi przyrody jakim jest Dąb Bartek. Jak się okazuje dla części młodzieży była pierwsza wizyta przy dębie. Po raz pierwszy młodzież zwiedzała też kolejne przestrzenie. Na początku jedyne w Polsce i jedno z trzech w Europie Muzeum Laurensa Hammonda w Kielcach – amerykańskiego wynalazcę. Muzeum wypełniają liczne egzemplarze jego słynnych organów. Kolejnym punktem programu była wizyta w Radio eM, gdzie młodzi poznali specyfikę pracy prezentera i dziennikarza radiowego a także mogli spędzić chwilę w studio podczas transmisji na żywo. Słodkim zakończeniem wycieczki był warsztat czekoladowy w Manufakturze Słodyczy połączony nie tylko ze zdobieniem własnej tabliczki czekolady ale także wykładem o samym pochodzeniu i produkcji wyrobów z kakaowca. Wyszkoleni w nową wiedzę i umiejętności młodzi przygotowując posiłek na spotkanie podsumowujące tegoroczną działalność Świetlicy przyrządzili m.in. sernik. W spotkaniu uczestniczyli również Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha i wikary Adam Głuszek oraz dyrektor Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Pani Elwira Sibiga. Prowadząca zajęcia Pani Teresa Boba podsumowała działalność i osiągnięcia uczniów zaś goście składali młodzieży najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Spotkaniu towarzyszyło wspólne kolędowanie oraz dzielenie się upominkami. [See image gallery at gowarczow.pl]

Pełna treść wiadomości na: gowarczow.pl/?p=6821
gowarczow.pl, Źródło artykułu: gowarczow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola