Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie wigilijne u koneckich strażaków

Data publikacji: 2018-12-21, Data modyfikacji: 2018-12-24
A A AWydrukDrukuj  
 
21 grudnia 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym poza strażakami uczestniczyli m.in.:kapelan strażaków - Marek MaciążekStarosta Konecki - Andrzej Marek LenartKomendant Powiatowy Policji - insp. dr Waldemar CisowskiSekretarz Zarządu Powiatowego OSP RP - bryg. w st. spocz. Tadeusz Nowakowski Prezes Koła Emerytów i Rencistów Pożarnictwa - asp. w st. spocz. Zbigniew PałoszSpotkanie rozpoczął Komendant Powiatowy PSP w Końskich mł. bryg. Grzegorz Zieliński, który podziękował pracownikom i funkcjonariuszom za wspólną pracę w minionym roku. Złożył również życzenia świąteczne i noworoczne. Następnie, przybyli goście skierowali szereg ciepłych i miłych słów życzeń świątecznych do strażaków, po których każdy już indywidualnie w niezwykle miłej i ciepłej atmosferze dzielił się opłatkiem i składał życzenia.  Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Mariusz Czapelski

Pełna treść wiadomości na: konskie.straz.kielce.pl/informacje/aktualnosci/1164-spotkanie-wigilijne-u-koneckich-strazakow
konskie.straz.kielce.pl, Źródło artykułu: konskie.straz.kielce.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola