Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Swisscom wybiera Ericsson jako strategicznego dostawcę dla Gigabit LTE i 5G

Data publikacji: 2017-11-10, Data modyfikacji: 2017-11-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Swisscom wybiera Ericsson jako strategicznego dostawcę dla Gigabit LTE i 5G

Swisscom, wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Szwajcarii, wybrał firmę Ericsson (NASDAQ: ERIC) do pełnej cyfrowej transformacji i ewolucji całej swojej sieci w celu wdrożenia gigabitowego LTE od 2018 r. I 5G od 2020 r.

Wdrożenie sieci Gigabit LTE i 5G Swisscom umożliwi operatorowi podniesienie poziomu usług mobilnego dostępu szerokopasmowego swoich klientów na nowy poziom. Obejmuje to przyspieszenie opracowywania innowacyjnych przypadków użycia korporacyjnego opartych na komunikacji typu Massive Machine Type (MTC) i Critical MTC w takich dziedzinach, jak automatyzacja fabryki, inteligentne sieci, inteligentna mobilność i cyfrowe zdrowie.

Zgodnie z warunkami nowej umowy, Ericsson będzie nadal przekształcać operacje mobilne Swisscom za pomocą pełnego pakietu chmury telekomunikacyjnej, w tym możliwości network slicing, które będą odpowiadać przyszłym wymaganiom dotyczącym kosztów, wydajności i elastyczności. Ewolucja sieci zapewni zwiększoną pojemność i ultra-niskie opóźnienie, jednocześnie umożliwiając Industry 4.0 dla Szwajcarii.

W czerwcu 2017 r. Swisscom i Ericsson zaprezentowali aplikacje oparte na sieciach 5G i NB-IoT, które umożliwią cyfrową transformację procesów przedsiębiorstwa i spełnią krytyczne potrzeby komunikacyjne. Wraz z wprowadzeniem Gigabit LTE i 5G, technologie te wzmacniają konkurencyjność szwajcarskiej gospodarki i napędzają cyfryzację kraju.

Swisscom wdroży rozwiązania Ericsson Access firmy Radio, w tym małe komórki, oraz rozwiązania Core, które obejmują pełną funkcjonalność Network Function Virtualization Infrastructure (NFVI), zwirtualizowany Evolved Packet Core i zwirtualizowany IP Multimedia Subsystem (IMS). Umowa obejmuje również usługi optymalizacji sieci, planowanie, projektowanie i integrację systemu.

Heinz Herren, CIO i CTO w Swisscom powiedział: "Chcielibyśmy zaoferować najlepszą sieć naszym klientom w Szwajcarii - dzisiaj i w przyszłości. Dlatego inwestujemy masowo w najnowsze technologie sieciowe, takie jak Gigabit LTE i 5G. Ericsson jest prawdziwym liderem w technologii 5G i jestem przekonany, że wspólnie osiągniemy nasz cel, aby zapewnić większą innowacyjność i zapewnić klientom najlepsze doświadczenia. "

Arun Bansal, Senior Vice President and Head of Europe and Latin America at Ericsson,powiedział: "Ta umowa jest doskonałym przykładem naszego przywództwa w 5G i przeniesie naszą współpracę z Swisscom na wyższy poziom. Swisscom jest liderem wszystkich generacji technologii mobilnych - od rozwoju 2G, 3G, 4G i 5G - we współpracy z nami, a teraz będzie nadal przewodzić rynkowi dzięki wdrożeniu Gigabit LTE i 5G. 5G stwarza nowe możliwości rynkowe dla operatorów, przemysłu i społeczeństwa jako całości. Dzięki ambitnym planom wdrożenia 5G, Swisscom wykorzystuje tę okazję. "

Inwestowanie w cyfrową Szwajcarię

Ericsson i Swisscom intensywnie pracują nad ulepszeniem sieci, aby osiągnąć prędkości przekraczające 1 Gb / s. Pierwsze miejsca zostaną zmodernizowane w 11 szwajcarskich miastach do końca 2017 roku. Wspólnym celem jest zapewnienie stale rosnącej prędkości całej populacji Szwajcarii. Ponadto klienci zyskają na zwiększeniu przepustowości sieci. Sieć Swisscom 4G obejmuje już 60 procent populacji z prędkością 450 Mb/s i 80 procent z prędkością 300 Mb/s.

Ta ostatnia informacja jest kulminacją i prawdziwą komercjalizacją działalności 2G dla dwóch firm w Szwajcarii. W ramach programu Ericsson, Swisscom i EPFL (École Polytechnique Fédérale de Lausanne) współpracują z partnerami branżowymi nad opracowaniem i testowaniem aplikacji przemysłowych za pomocą 5G i Internetu Rzeczy

Ericsson Sp. z o.o., Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: Ericsson Sp. z o.o.
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola