Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Trwają prace na stadionie przy ulicy Południowej w Końskich

Data publikacji: 2018-10-25, Data modyfikacji: 2018-10-27
A A AWydrukDrukuj  
 
W związku z rozpoczęciem budowy zaplecza sportowego na terenie stadionu lekkoatletycznego przy ul. Południowej w Końskich Burmistrz Miasta i Gminy Końskie w obecności zaproszonych gości dokonał wbudowania kamienia węgielnego. Podczas spotkania odczytany i podpisany został akt erekcyjny. Długo oczekiwana inwestycja przez mieszkańców miasta i gminy Końskie rozpoczęła po podpisaniu umowy w dniu 05.07.2018 r. Gmina oprócz budowy zaplecza sportowego przewidziała również budowę sieci niezbędnej do funkcjonowania przedmiotowego zaplecza oraz drogi wewnętrznej oraz boiska i bieżni, która jest przewidziana do wykonania w kolejnym etapie. Pierwszą umowę, dotyczącą jednokondygnacyjnego budynku zapleczowo-biurowego wraz z instalacjami wewnętrznymi, realizuje Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „JANEK” Jan Chebdowski. W budynku zostały przewidziane pomieszczenia techniczne, szatnie dla zawodników, sędziów, trenerów, sala wielofunkcyjna, pomieszczenie odnowy biologicznej z pokojem ratownika, magazyn sprzętu do utrzymania obiektu,magazyn sprzętu sportowego, sanitariaty oraz biuro.Zadanie realizowane jest za kwotę 1 660 500,00 zł. Druga umowa zawarta z Zakładem Inżynierii Sanitarnej MINO – SOMA s.c. dotyczy realizacji zadania obejmującego wykonanie przyłączy, w tym przyłączy do budowanego zaplecza. Wartość tego zakresu robót wynosi 454 690,88 zł. Zakończenie robót przewidziano w 2019 r.

Pełna treść wiadomości na: umkonskie.pl/?p=8147
umkonskie.pl, Źródło artykułu: umkonskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola