Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Trzecia sesja Rady Gminy nowej kadencji

Data publikacji: 2018-12-19, Data modyfikacji: 2018-12-21
A A AWydrukDrukuj  
 
W piątek 14 grudnia odbyła się  III sesja Rady Gminy. Sesję otworzył Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Stańczyk. Następnie skrót najistotniejszych działań i wydarzeń z poprzedniego miesiąca pracy przedstawił Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha. Sesja obejmowała wiele zagadnień dotyczących opłat  m.in.: rozpatrzenie uchwał w sprawie określenia stawek podatku od nieruchomości (w tym podatek leśny będzie mniejszy w stosunku do roku obecnego, natomiast wzrośnie podatek rolny); w naszej gminie tak jak w całej Polsce wzrośnie też wysokość opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi (11 zł od osoby za odpady segregowane oraz 20 zł od osoby za odpady niesegregowane). Radni zgodnie powołali również Komisję Inwentaryzacyjnej Mienia Komunalnego, wprowadzili regulamin dofinansowania osobom fizycznym usługi usuwania wyrobów zawierających azbest z nieruchomości położonych na terenie gminy Gowarczów oraz regulamin dofinansowania ze środków budżetu Gminy Gowarczów inwestycji realizowanych w ramach programu organizowania niskiej emisji dla Gminy Gowarczów. Na zakończenie posiedzenia Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha oraz Przewodniczący Rady Gminy złożyli wszystkim zebranym zdrowych ,spokojnych wesołych świat spędzonych w rodzinnej atmosferze. [See image gallery at gowarczow.pl]

Pełna treść wiadomości na: gowarczow.pl/?p=6766
gowarczow.pl, Źródło artykułu: gowarczow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola