Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Upamiętnienie ppłk. Leopolda Krizara ps. "Czeremosz"

Data publikacji: 2018-10-18, Data modyfikacji: 2018-10-21
A A AWydrukDrukuj  
 
W środę 17 października 2018 r. odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej ppłk. Leopoldowi Krizarowi ps. „Czeremosz” oficerowi Wojska Polskiego, który zginął śmierciąspadochroniarza podczas operacji lotniczej krypt. „Poldek 1”, nocą z 16 na 17 października 1944 r pomiędzy Sokołowem a Dziebałtowem. Uroczystego odsłonięcia dokonali przedstawiciele rodziny ppłk. „Czeremosza” wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Końskie Krzysztofem Obratańskim. Ponadto podczas uroczystości obecni byli zastępcy burmistrza Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Końskich Lidia Wiśniewska, przedstawiciel z  Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach dr Marek Jedynak, przedstawiciele Fundacji Cichociemnych i Fundacji Armenia oraz sołtysi i mieszkańcy okolicznych wsi. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie zadbali o oprawę artystyczną uroczystości.

Pełna treść wiadomości na: umkonskie.pl/?p=8007
umkonskie.pl, Źródło artykułu: umkonskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola