Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wdrażamy nowoczesne e-usługi w Gminie Końskie

Data publikacji: 2018-09-17, Data modyfikacji: 2018-09-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Poprzez podpisanie umowy w ramach RPOWŚ na lata 2014-2020 dla osi priorytetowej VII „Sprawne usługi publiczne” do Działania 7.1 „Rozwój e-społeczeństwa” Gmina Końskie przystąpiła do realizacji projektu pn. Rozwój społeczeństwa informacyjnego poprzez wdrożenie nowoczesnych e-usług w gminie Końskie. Dzięki wdrażanemu projektowi zwiększony zostanie dostęp do cyfrowej informacji sektora publicznego dla mieszkańców i przedsiębiorców z terenu gm. Końskie, a w szczególności umożliwi: doposażenie w sprzęt komputerowy i teleinformatyczny, w tym modernizację serwerowni UMiG w Końskich oraz umożliwi utworzenie punktu potwierdzania profilu zaufanego, wdrożenie zintegrowanego systemu e-usług (uruchomienie dodatkowych e-usług na e-PUAP, uruchomienie portalu e-usługi dla mieszkańców, powiadamianie mieszkańców o sytuacjach kryzysowych, wdrożenie systemu obiegu dokumentów) oraz e-usług oświatowych na terenie gminy. Z całkowitych kosztów projektów sięgających 1 810 806,00 zł Gmina Końskie może uzyskać dofinansowanie sięgające aż 85% kosztów tj. 1 539 185,10 zł

Pełna treść wiadomości na: umkonskie.pl/?p=7626
umkonskie.pl, Źródło artykułu: umkonskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola