Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XLIX sesja Rady Gminy

Data publikacji: 2018-10-10, Data modyfikacji: 2018-10-13
A A AWydrukDrukuj  
 
We wtorek 2 października odbyła się XLIX Rady Gminy. Sesję otworzył Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Stańczyk. Następnie skrót najistotniejszych działań i wydarzeń z poprzedniego miesiąca pracy przedstawił Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha. Podczas sesji podsumowywano I półrocze bieżącego roku w formie przedstawienia informacji z realizacji dochodów i wydatków budżetu Gminy Gowarczów jak również wykonania planu finansowego jednostek samorządowych (Gminnej Biblioteki Publicznej, Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej  w Gowarczowie). Przedstawiono również informacje o złożonych oświadczeniach majątkowych przez Wójta Gminy Gowarczów, kierowników jednostek, pracowników samorządowych, Przewodniczącego Rady Gminy oraz Radnych Rady Gminy w Gowarczowie. Wśród procederowych uchwał rozpatrywano m.in. wprowadzenie zmian zarówno w budżecie gminy na 2018 rok jak i w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2018-2022, wyrażenie zgodny na najem oraz użyczenie nieruchomości wchodzących w skład zasobu Gminy Gowarczów czy ustalenie maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy. Podczas sesji przyjęto projekt Regulaminu  dostarczania wody i odprowadzania ścieków. Uchwalono również Statu Gminy Gowarczów oraz utworzono statuty sołectw na terenie Gminy Gowarczów. W trakcie sesji przedstawiony został także wniosek w sprawie odwołania radnego Sławomira Stańczyka z funkcji Przewodniczącego Rady Gminy w Gowarczowie. Za zatwierdzeniem wniosku było 6 radnych zaś przeciw 8 radnych więc skład i funkcyjność Rady pozostała bez zmian. [See image gallery at gowarczow.pl]

Pełna treść wiadomości na: gowarczow.pl/?p=6334
gowarczow.pl, Źródło artykułu: gowarczow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola