Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XV Zaduszki Jazzowe "Markowe Granie"

Data publikacji: 2018-11-13, Data modyfikacji: 2018-11-13
A A AWydrukDrukuj  
 
W piątek 9 listopada br. już po raz piętnasty odbyły się Zaduszki Jazzowe „Markowe Granie”. Jest to wydarzenie muzyczne dedykowane Markowi Cieślakowi, nieżyjącemu muzykowi, kompozytorowi, współtwórcy zespołu Sweet Combo -. Gwiazdą tegorocznych zaduszek był znany i ceniony gitarzysta Marek Napiórkowski, który promował swój siódmy solowy album „WAW-NYC”. Ten warszawsko-nowojorski projekt muzyczny składający się z siedmiu utworów nagranych w konwencji kwartetowej obok Marka Napiórkowskiego współtworzą Manuel Valera na pianie, Clarence Penn na perkusji oraz Robert Kubiszyn na basie.Gościnnie w utworze „The Way” zagrał również wybitny saksofonista Chris Potter. Od początku swojej kariery Marek Napiórkowski cieszy się olbrzymim uznaniem wśród słuchaczy, o czym świadczy tytuł „Jazzowego Gitarzysty Roku”nieprzerwanie zdobywany od 2012 roku w plebiscycie organizowanym przez magazyn Jazz Forum. W jego autorskich projektach uczestniczyli tak wybitni muzycy jak: Tomasz Stańko, Leszek Możdżer, Stanisław Soyka czy Anna Maria Jopek. Występ znakomitych artystów jazzowych zgromadził w sali konferencyjnej Restauracji „Leliwa” wielu fanów tego gatunku muzyki. Wśród nich nie zabrakło Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego, który po raz kolejny udzielił wsparcia finansowego na realizację tego muzycznego przedsięwzięcia. Wszystkie wykonane podczas piątkowego koncertu utwory spotkały się z dużym uznaniem publiczności, która nie szczędziła występującym gromkich braw.

Pełna treść wiadomości na: umkonskie.pl/?p=8234
umkonskie.pl, Źródło artykułu: umkonskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola