Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XVI Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw Szkół Podstawowych

Data publikacji: 2018-12-13, Data modyfikacji: 2018-12-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie już za nami. We wtorek 11 grudnia br. około 300 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Końskie rywalizowało w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. To była szesnasta edycja tego największego sportowego przedsięwzięcia dla najmłodszych organizowanego przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich, Szkolny Związek Sportowy w Końskich oraz Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. W ceremonii otwarcia zawodów uczestniczyli Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz z zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim, Naczelnik Wydziału Edukacji Krystyna Milczarek oraz Kierownik Referatu Kultury i Sportu koneckiego magistratu Jolanta Duda, a także gospodarz obiektu Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli Czesław Staciwa. Wszystkich przybyłych powitał Dariusz Kos Wiceprezes Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Kielcach, który poprowadził całą imprezę. Z wizytą przybył również św. Mikołaj. Po zakończeniu części oficjalnej zawodnicy podzieleni na trzy grypy wiekowe rywalizowali w następujących konkurencjach: przekładanie kolorowych krążków, bieg sztafetowy, rzut woreczkami gimnastycznymi do opony oraz tor przeszkód. Atmosfera podczas zawodów była niezwykle sympatyczna. Okrzykom radości i bardzo głośnego dopingu nie było końca. W tym turnieju nie wynik jest przecież najważniejszy, ale przede wszystkim dobra zabawa. Sportowe zmagania sędziowali: Mariusz Brzozowicz, Mirosław Dworak, Ireneusz Pela, Marek Jędrasik, Małgorzata Kowalczyk, Arkadiusz Jarząb, Katarzyna Milerowicz i Dariusz Kos. Imprezę uświetniły występy wokalne Nadii Serek, Jadzi Kołodziej i Niny Filiks – podopiecznych Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich oraz taneczne popisy w wykonaniu tancerek ze Studia Tańca „Point” w Stadnickiej Woli. Zwycięzcą tegorocznych zmagań został Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody w postaci sprzętu sportowego, kosze słodyczy, a zwycięzcy również puchary ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich. Na zakończenie wiceburmistrz Krzysztof Jasiński podziękował wszystkim za udział w turnieju i wspaniałą rywalizację oraz złożył świąteczne życzenia. Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco: Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli – 105 pkt Zespół Placówek Oświatowych w Nieświniu – 94,5 pkt Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich – 78,5 pkt Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich – 72 pkt Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie – 70,5 pkt Zespół Placówek Oświatowych w Modliszewicach – 58 pkt Zespół Placówek Oświatowych w Kazanowie – 53 pkt Zespół Placówek Oświatowych w Rogowie – 51,5 pkt Szkoła Podstawowa w Kopaninach – 47 pkt Zespół Placówek Oświatowych w Pomykowie – 40 pkt

Pełna treść wiadomości na: umkonskie.pl/?p=8472
umkonskie.pl, Źródło artykułu: umkonskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola