Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XXI Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej w Šali

Data publikacji: 2018-11-27, Data modyfikacji: 2018-11-28
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 23 listopada 2018 r. w słowackiej Šali odbył się „XXI Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Miejskiej Policji w Šali”. Po raz kolejny wzięła w nim udział reprezentacja gminy Końskie, która zaproszenie od władz strony słowackiej otrzymała na podstawie umowy partnerskiej podpisanej na rok 2018 między miastem Šal’a i miastem Końskie. Przedstawicielami naszego miasta byli Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Marcin Zieliński, Zastępca Komendanta Powiatowej Policji w Końskich Dariusz Dębowski oraz drużyna piłkarska w składzie: Grzegorz Michorek, Rafał Ścisłowicz, Jarek Długosz, Grzegorz Grzela, Mariusz Kosada, Tomasz Kruszyna, Mariusz Świercz, Jarosław Komisarski, Andrzej Durlik oraz Mateusz Hendel. W turnieju udział wzięło 8 drużyn z Czech, Słowacji, Węgier oraz Polski a mecze rozgrywano w miejskiej hali sportowej w Šali. Już od pierwszego pojedynku konecka drużyna pokazała dobrą formę, a ich mądra i zespołowa gra bardzo szybko przyniosła oczekiwane efekty. Nie ponosząc w grupie żadnej porażki awansowali do wielkiego finału, w którym po bardzo emocjonującym meczu ulegli słowackiej ekipie DUSLO Šala, zajmując w całym turnieju wysokie drugie miejsce. Ponadto najlepszym bramkarzem zawodów został wybrany nasz reprezentant Mariusz Kosada. Wyniki spotkań koneckiej drużyny: Końskie – MsP Šala 0:0 Końskie – Syncllad 2:0 Końskie – Oroszlany 4:2 Końskie – DUSLO Sala 0:2

Pełna treść wiadomości na: umkonskie.pl/?p=8353
umkonskie.pl, Źródło artykułu: umkonskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola