Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Złote Gody, czyli 50 lat razem

Data publikacji: 2018-09-19, Data modyfikacji: 2018-09-20
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 08 września 2018 w Gowarczowie odbyła się uroczystość „Złotych Godów” czyli jubileusz 50-tej rocznicy zawarcia związku małżeńskiego par z terenu gminy. Obchody rozpoczęła msza święta, którą celebrował ksiądz proboszcz Marek Maciążek. Kolejna część uroczystości odbyła się w świetlicy przy remizie OSP w Gowarczowie. Wszystkich gości powitał Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Joanna Dołowska, którzy gratulowali małżonkom pięknego jubileuszu. Z rąk wójta małżonkowie udekorowani zostali medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Pary otrzymały również okazjonalne legitymacje i piękne bukiety.Podczas uroczystości nie zabrakło części artystycznej – jubilatom zaśpiewała Wiktora Dobosz przygotowana przez Piotra Zaborowskiego instruktora Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej oraz wspólnych życzeń i toastów „Sto lat!”a Pani Halina Dołowska – jedna z jubilatek, wyrecytowała zebranym wiesz, który napisała specjalnie z tej okazji. Małżonkowie wspaniale bawili się też na parkiecie przy muzyce z lat narzeczeństwa. Spotkanie zakończyły rozmowy, wspominki i wspólna zabawa przy kawie i poczęstunku. Medale Prezydenta RP otrzymały następujące pary małżeńskie: 1. Celina i Jan Banasikowie 2. Genowefa i Marian Bogatkowie 3. Maria i Konrad Ciołkiewiczowie 4. Halina i Julian Dołowscy 5. Zofia i Stanisław Fidosowie 6. Zofia i Jan Goworkowie 7. Zofia i Wilhelm Polewczykowie 8. Alina i Wiktor Tomczykowie 9. Marianna i Bogdan Wróblowie [See image gallery at gowarczow.pl]

Pełna treść wiadomości na: gowarczow.pl/?p=6232
gowarczow.pl, Źródło artykułu: gowarczow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola