Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

City break. Co to jest i dlaczego zyskuje popularność w Polsce?

Data publikacji: 2017-08-31, Data modyfikacji: 2017-08-31
A A AWydrukDrukuj  
 
City break. Co to jest i dlaczego zyskuje popularność w Polsce?

City break, czyli krótki wypad do innego miasta, to modny sposób na wakacyjny urlop i zauważalny trend w turystyce. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez serwis Prezentmarzeń, aż 37% Polaków chce wyjechać na urlop nawet 3 razy w roku, ale za to na krótsze wakacje. City break dobrze wpisuje się w tę potrzebę i pozwala na aktywne zwiedzanie wybranego miasta, poczucie jego atmosfery i skorzystanie z lokalnych rozrywek. 

Atrakcyjne ceny przelotów, w dużej mierze oferowane przez linie niskokosztowe, duża i różnorodna baza noclegów powoduje, iż przedłużone, weekendowe wyjazdy do stolic europejskich cieszą się dużą popularnością. Dobre perspektywy tego segmentu rynku turystycznego ma także Polska, której miasta oferują wiele walorów i różnorodne, a czasem unikalne formy rozrywki. Polacy, jak potwierdzają liczne badania częściej decydują się na spędzenie urlopu w kraju niż zagraniczne wojaże, co pozytywnie wpływa na rozwój krajowego rynku usług związanych z wypoczynkiem i rozrywką.

Zauważyliśmy, iż już od kilku lat Polacy bardzo interesują się aktywnym spędzaniem czasu i próbowaniem niestandardowych form rozrywek odwiedzając największe polskie miasta. Z tą myślą w naszym serwisie, który oferuje oryginalne spędzanie czasu, próbowanie sportów ekstremalnych i kolekcjonowanie przygód w formie przeżyć, wprowadziliśmy dodatkowy podział atrakcji według miast. Największym zainteresowaniem cieszą się propozycje z Krakowa, Warszawy, Gdańska, Gdyni, Wrocławia, Poznania – mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Jakich atrakcji szukają w polskich miastach turyści? Oprócz zabytków i popularnych miejsc, zainteresowaniem cieszą się atrakcje związane z realizacja sportów ekstremalnych w powietrzu, za kierownicą, a w przypadku miast położonych nad morzem lub rzeką, również sporty wodne.

Lot widokowy samolotem, skok na bungee, wizyta w Escape room, lot w tunelu aerodynamicznym, Flyboard – to niestandardowe i ciekawe atrakcje, które oferują współczesne, polskie miasta. Jak wynika z naszych obserwacji, podczas urlopu jesteśmy skłonni wydać więcej na oryginalne rozrywki, średnio wydajemy na nie 300 – 400 zł podczas wyjazdu – komentuje Grzegorz Rożalski.

Polacy coraz bardziej starają się spędzać wolny czas aktywnie, a wyjazdy typu „city break” są dobrą odskocznią od codziennej rutyny i pozwalają na szybki zastrzyk pozytywnej energii oraz chwilę relaksu poza miejscem zamieszkania. City break, z którego chętnie korzystają Polacy to popularny aktualnie trend turystyczny, praktycznie na każdą kieszeń.

Prezentmarzeń, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: Prezentmarzeń
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

    Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

    Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola