Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Informacja dla interesantów dotycząca przyjęć

Data dodania: 2018-12-07
PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ PAN PIOTR SŁOKA PRZYJMUJE INTERESANTÓW W KAŻDY DRUGI i CZWARTY CZWARTEK MIESIĄCA W GODZINACH 14:30 – 16:00 WICEPRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ: PAN ZBIGNIEW K... więcej »
 
 

Miejska choinka już rozbłysła!

Data dodania: 2018-12-06
Konecczanie mogą już na dobre poczuć atmosferę zbliżających się świąt, dzięki miejskiej choince, która rozbłysła 5 grudnia przed Urzędem Miasta i Gminy w Ko&#... więcej »
 
 

Sprawna i zgodna sesja Rady Gminy

Data dodania: 2018-12-05
W czwartek 29 listopada  odbyła się II sesja Rady Gminy nowej kadencji. Sesję otworzył Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Stańczyk a Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacoch... więcej »
 
 

Setne urodziny Pani Genowefy

Data dodania: 2018-12-05
W  dniu 28 listopada z Pani Genowefa Goszcz ze Skrzyszowa świętowała niezwykle uroczyste urodziny. Jubilatka obchodziła 100 urodziny w towarzystwie najbliższych oraz władz gminy i wojewódz... więcej »
 
 

W trosce o czyste powietrze!

Data dodania: 2018-12-05
Informacja o kontrolach Straży Miejskiej pod kątem podejrzeń termicznego przekształcania odpadów: w_trosce_o_czyste_powietrze_2018.pdf więcej »
 
 

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Data dodania: 2018-12-04
Zeszły tydzień obfitował w spotkania i prelekcje związane z kampanią "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Oficerowie koneckiej komendy Państwowej Straży Pożarnej i Jednostk... więcej »
 
 

III sesja Rady Miejskiej - zaproszenie

Data dodania: 2018-12-03
Zgodnie z art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym /t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 994 z późn. zm./ zwołuję na wniosek grupy radnych Rady Miejskiej nadzwyczajną sesję Rad... więcej »
 
 

Powstaje nowoczesna pracownia komputerowa

Data dodania: 2018-11-30
Na terenie naszej gminy powstaje jedna z 49 pracowni komputerowych z terenu województwa świętokrzyskiego udostępnianych bądź doposażanych w ramach projektu „Szkolne Pracownie Informatyczn... więcej »
 
 

Pierwsza uroczysta sesja nowej kadencji Rady Gminy...

Data dodania: 2018-11-30
We wtorek 20 listopada odbyła się pierwsza uroczysta sesja nowej kadencji Rady Gminy Gowarczów. Sesję otworzył Radny Senior Pan Mirosław Żurawski. Następnie Pani Aneta Stanisławska &... więcej »
 
 

Seniorki obchodziły swoje święto

Data dodania: 2018-11-30
  Jak co roku w połowie listopada gowarczowskie  Stowarzyszenie „Aktywni seniorzy” zorganizowało spotkanie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Panie swoje święto obchodziły ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 260
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola