Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Końskie, Fałków, Gowarczów, Radoszyce, Ruda Maleniecka
Belka
Sobota, 18 Sierpnia 2018   imieniny: Helena, Ilona, Bogusław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej 74

Data dodania: 2018-08-16
15 sierpnia w godzinach porannych, na drodze krajowej nr 74 w okolicy miejscowości Koliszowy, kierowca samochodu osobowego z nieznanego powodu uderzył w tył naczepy ciężarówki, stojącej w zatoc... więcej »
 
 

Program współpracy z organizacjami pozarządowymi...

Data dodania: 2018-08-16
  Informacja o wynikach konsultacji społecznych projektu uchwały w sprawie przyjęcia Programu współpracy Gminy Końskie z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o któryc... więcej »
 
 

Mapa żłobków i klubów dziecięcych

Data dodania: 2018-08-16
                Uprzejmie informujemy, że 25 lipca 2018 r. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na Portalu Informacyjno-Usługowym „Emp@tia” uruchomi&#... więcej »
 
 

"Radio Kielce. Stacja Wakacje" już w czwartek w...

Data dodania: 2018-08-14
W dniu 16 sierpnia br. na placu obok Miejsko-Gminnego  Domu Kultury w Końskich będziemy gościć Polskie Radio Kielce z programem „Radio Kielce. Stacja: Wakacje”. Motywem przewodnim wakacyjnego ... więcej »
 
 

Pielgrzymi w Gowarczowie

Data dodania: 2018-08-13
W środę 09 sierpnia jak co roku Gowarczów ugościł Pieszą Pielgrzymkę Łomżyńską na Jasną Górę.  Dzięki współpracy wójta Stanis&#... więcej »
 
 

INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE

Data dodania: 2018-08-10
FIRMA PROMAG WRAZ Z GMINĄ GOWARCZÓW serdecznie zaprasza mieszkańców i przedsiębiorców Gminy na spotkanie dotyczące dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne do produkcji energii elek... więcej »
 
 

LIV sesja Rady Miejskiej

Data dodania: 2018-08-10
Zgodnie z art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym /t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 994 z późn. zm./ zwołuję na wniosek Burmistrza Miasta i Gminy Końskie nadzwyczajną ses... więcej »
 
 

Bezpieczne wakacje nad wodą

Data dodania: 2018-08-10
Na zaproszenie jednego z ośrodków wypoczynkowych w Sielpi strażacy JRG Końskie wzięli udział w spotkaniu z dziećmi i młodzieżą wypoczywających na kolonii. Spotkanie odby ... więcej »
 
 

Podpisanie umowy pn. "Wykorzystanie odnawialnych...

Data dodania: 2018-08-10
W dniu 9 sierpnia 2018 roku w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Końskie podpisano umowę na realizację projektu  pn. „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii poprzez instalację p... więcej »
 
 

Już 150 interwencji w powiecie koneckim związanych...

Data dodania: 2018-08-08
Od początku lata strażacy JRG Końskie oraz większość jednostek OSP interweniowały już ponad 150 razy przy usuwaniu gniazd owadów, których jad może być niebezpieczny d... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 249
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola