Belka
Sobota, 20 Października 2018   imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Scenariusze szkoleń

Data dodania: 2018-10-17
Do pobrania: internet_i_ja_scenariusz_szkolen_kultura_w_sieci.docx internet_i_ja_scenariusz_szkolen_moj_biznes_w_sieci.docx internet_i_ja_scenariusz_szkolen_moje_finanse_i_transakcje_w_sieci.docx internet_i_ja_scenariusz_szkol... więcej »
 
 

LVII sesja Rady Miejskiej

Data dodania: 2018-10-16
Zgodnie z art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym / t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 994 z późn. zm./ zwołuję na wniosek Burmistrza Miasta i Gminy Końskie nadzwyczajną ses... więcej »
 
 

50 Lecie pożycia małżeńskiego

Data dodania: 2018-10-15
                Piętnaście par otrzymało z rąk burmistrza Miasta i Gminy Końskie – Krzysztofa Obratańskiego pamiątkowe medale oraz dyplomy przyznane ... więcej »
 
 

Ulica Kiepury po przebudowie

Data dodania: 2018-10-15
Przebudowa ul. Jana Kiepury w Końskich objęła odcinek drogi od ul. Lipowej do ul. Spółdzielczej wraz z łącznikiem do ul. Wojska Polskiego, o łącznej długości ok. 575 m. Zada... więcej »
 
 

Rewitalizacja Sielpi rozpoczęta!

Data dodania: 2018-10-15
W dniu 10 października br. Burmistrz Miasta i Gminy Końskie podpisał umowę z firmą Obsługa i Realizacja Inwestycji „CELIS” na wykonanie rekultywacji i remediacji zbiornika wodnego w Sielpi... więcej »
 
 

Nowa świetlica w Gracuchu

Data dodania: 2018-10-15
Trwają prace związane z rozbudową i nadbudową świetlicy wiejskiej w miejscowości Gracuch. Zadanie realizuje firma Usługi Remontowo – Budowlane REMO – BUD s.c.  z Koński... więcej »
 
 

GASPOL 2018

Data dodania: 2018-10-15
12 października 2018 roku na terenie zakładu o dużym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej – Rozlewni Gazu Płynnego firmy „GASPOL” S.A. zlokalizowanego w Stąporko... więcej »
 
 

CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA

Data dodania: 2018-10-12
„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mie... więcej »
 
 

Ulica Kiepury po przebudowie

Data dodania: 2018-10-12
Przebudowa ul. Jana Kiepury w Końskich objęła odcinek drogi od ul. Lipowej do ul. Spółdzielczej wraz z łącznikiem do ul. Wojska Polskiego, o łącznej długości ok. 575 m. Zad... więcej »
 
 

Konecki Turniej Karate O PUCHAR Z ŻELIWA

Data dodania: 2018-10-12
Turniej Karate O PUCHAR Z ŻELIWA, który po raz kolejny odbył się na Hali Sportowej w Końskich ma już swoją tradycję. Pierwsze zawody organizowane przez środowisko związane z Kon... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 254
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola