Belka
Niedziela, 19 Maja 2024   imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Grali i śpiewali dla Babć i Dziadków

Data publikacji: 2019-02-01, Data modyfikacji: 2019-02-03
A A AWydrukDrukuj  
 
W czwartek 24 stycznia w Świetlicy S.P. w Gowarczowie obchodzono Dzień Babci i Dziadka. Jak co roku sala wypełniona była po brzegi. Program artystyczny przygotowali dzieci i młodzież z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej oraz zespół „Bębnowianki”. „Bajkowe Jasełka” w opracowaniu Małgorzaty Gałązki oraz udźwiękowieniu Piotra Zaborowskiego przygotowywano podczas zajęć w ramach akcji „Twórcze ferie z CKiAL”. Dzieci i młodzież wcieliły się nie tylko w postaci kojarzone z jasełkami (Maryja- Natalia Szymczyk, Józef – Angelika Kosada, Pastuszek – Natalia Kot, Aniołki- Ania Skrzydlak i Lena Nowak). Z darami do szopki przychodziły postaci z najróżniejszych baśni. Od wspaniałych Wróżek (Gabrysia Bielecka i Ola Sorbian), którym towarzyszyły wdzięczne Krasnalki (Zosia Korycka i Zosia Nowak), poprzez dostojną Królową Śniegu (Weronika Dróżdż), delikatną Calineczkę (Michalina Dróżdż), uroczych Jasia z Małgosią i Czarownicą (Jan Banasik, Dominika Fąfara i Ola Rachuna), sympatycznych Czerwonego Kapturka z Wilkiem (Zuzia Szcześniak i Ola Gawrońska), urzekających Kopciuszka, Królewicza i Dobosza (Lena Michalska, Fabian Makuch, Łukasz Paliwoda) aż do czarujących Śnieżki z Krasnalami i Macochą (Ola Paliwoda, Ksawery Wojciechowski, Iza Golacka, Ala Gawrońska i Maja Bąbik). Jak na magiczny okres bożonarodzeniowy przystało wszystkie postaci, które grają w baśniach czarne charaktery poczuły radość w sercu i ochoczo złożyły pokłon Dzieciąteczku. Poza pełnymi uroku i humoru dialogami, wspaniałą scenografią i efektownym udźwiękowieniem spektakl uzupełniły solistki Dorotka Stuleblak i Weronika Kaniowska wykonując piękne kolędy. Role narratora pełniła zaś Julia Makuch. Drugą częścią spotkania było wspólne kolędowania z zespołem „Bebnowianki”. Widzowie jak i młodzi aktorzy chętnie włączyli się do śpiewania znanych i lubianych kolęd i pastorałek. Skład zespołu ma coraz bardziej międzypokoleniowy charakter – podczas tego występu na scenie prezentowała się m.in. babcia z córką i wnuczkami. Najmłodszy członek zespołu bardzo wdzięcznie pełnił podczas koncertu dodatkowo funkcję Gwiazdora Tradycyjnie program zakończyły podziękowania, które twórcom i wykonawcom złożyła Pani dyrektor CKiAL Elwira Sibiga, a także wspólne życzenia skierowane do wzruszonych Babć i Dziadków, uroczyste odśpiewanie „Sto lat” oraz wręczenie jubilatom własnoręcznie wykonanych upominków (kolorowych bukietów z filcu oraz pięknych mis – wykonanych w trakcie zajęć feryjnych). Dzięki zaangażowaniu rodziców na wszystkich zebranych czekały tez stoły zastawione smakołykami. [See image gallery at gowarczow.pl]

Pełna treść wiadomości na: gowarczow.pl/?p=6928
gowarczow.pl, Źródło artykułu: gowarczow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

    Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

    Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola