Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Komunikat BBN

Data publikacji: 2017-08-10, Data modyfikacji: 2017-08-10
A A AWydrukDrukuj  
 

-BBN informuje:

W związku ze sprzecznymi informacjami pojawiającymi się w przestrzeni medialnej Biuro Bezpieczeństwa Narodowego informuje:

- do 10 sierpnia br. Minister Obrony Narodowej przedstawił Prezydentowi RP 14 wniosków w sprawie awansów oficerów Sił Zbrojnych RP na pierwszy, a także kolejne stopnie generalskie. Uzasadnienie decyzji o odłożeniu ich rozpatrzenia przez Prezydenta RP zostało przedstawione w komunikacie Biura Bezpieczeństwa Narodowego z 8 sierpnia br., wskazującym na trwające uzgodnienia, dotyczące reformy systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP.

- od początku kadencji, we współpracy z obecnym rządem, Prezydent RP awansował 26 oficerów na pierwszy, a także kolejne stopnie generalskie oraz mianował nowych oficerów na wszystkie najwyższe stanowiska w Siłach Zbrojnych RP - Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej. Zgodnie z ustawowymi kompetencjami, Prezydent RP wskazał także kandydata do objęcia stanowiska Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych na czas wojny.

- reforma dowodzenia jest wspólnym postulatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz obecnego rządu. Intencją Prezydenta RP jest, aby zmiany te realizowane były w ramach racjonalnego procesu uzgodnień. Zgodnie z tym Prezydent RP postanowieniem z 9 lutego br., uznał reformę dowodzenia za jeden z głównych priorytetów rozwoju Sił Zbrojnych RP. Rekomendacje w tym zakresie Prezydent RP przedstawił 12 kwietna br. podczas odprawy kadry kierowniczej MON i Sił Zbrojnych RP. Zostały one również omówione podczas zainicjowanych przez Prezydenta RP roboczych konsultacji między BBN a MON. W ich trakcie BBN przedstawiło własne propozycje zmian, a także, 27 czerwca br. przesłało uwagi do przygotowanego przez MON projektu ustawy.

- Prezydent RP oczekuje na szybkie zakończenie prac nad projektem reformy, uwzględniającym rekomendacje zgłaszane w czasie konsultacji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść - z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

 

kom/ nmk/, Źródło artykułu: BBN
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

    Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

    Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola