Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowe połączenie drogowe w kierunku Rogowa, Piły i Koczwary już funkcjonuje.

Data publikacji: 2018-09-17, Data modyfikacji: 2018-09-17
A A AWydrukDrukuj  
 
           W ramach poprawy mobilności miejskiej Gmina Końskie zaplanowała realizację szeregu zadań mających na celu polepszenie systemu komunikacyjnego na terenie miasta i gminy Końskie. Z uwagi na brak dworca autobusowego na terenie miasta zrealizowana zostanie budowa centrum przesiadkowego przy ul. Wojska Polskiego pełniącego funkcję węzła przesiadkowego. W tym celu zrealizowana została przebudowa ul. Wojska Polskiego wraz z budową nowych miejsc postojowych, przebudowa przyległych skrzyżowań na mniej kolizyjne oraz realizowana jest budowa ul. Mostowej. Jej budowa na odcinku od ul. Lipowej Armii Krajowej umożliwiła połączenie centrum miasta, w tym planowanego centrum przesiadkowego z układem komunikacyjnym znajdującym się po wschodniej stronie gminy. Ponadto budowa drogi ul. Mostowej skróci czas dojazdu i zmniejszy natężenie ruchu centrum miasta. Aby realizacja projektu była jak najbardziej przyjazna użytkownikom, mieszkańcom gminy dla których realizowany jest projekt założono w celach projektu modernizację istniejącej bazy przystankowej poprzez jej doposażenie w nowe wiaty przystankowe wyposażone w niezbędne urządzenia. Żeby projekt funkcjonalnie był jak najbardziej kompletny zakłada on również zakup taboru, busów, o napędzie niskoemisyjnym, które wg założeń kursować będą na trasach łączących najważniejsze pod względem natężenia ruchu i potrzeb miejsca na mapie gminy. Wyznaczone linie komunikacyjne łączyć będą również miejscowości gdzie dotychczas nie odbywa się zorganizowana komunikacja autobusowa. Projektu pn. Zintegrowane centrum przesiadkowe na terenie Gminy Końskie został uznany jako ważny element poprawiający komunikację miejską oraz przez swoje główne cele zmniejszający emisję CO2. Działania Gminy Końskie uzyskały wsparcie w postaci dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 w ramach Osi priorytetowej 3 „Efektywna i zielona energia” do Działania 3.4 „Strategia niskoemisyjna, wsparcie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej”. Wartość całkowita zadania jak i koszty kwalifikowalne zgodnie z pre-umową wynoszą 8 269 133,98 PLN. Dofinansowanie 85% stanowi kwotę 7 028 763,88 PLN, koszty własne 1 240 370,10 PLN.

Pełna treść wiadomości na: umkonskie.pl/?p=7635
umkonskie.pl, Źródło artykułu: umkonskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola