Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Podpisanie Pre-umowy na utworzenie komunikacji miejskiej

Data publikacji: 2018-07-10, Data modyfikacji: 2018-07-28
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 09.07.2018 r. Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański podpisał Pre-umowę dla projektu „Zintegrowane centrum przesiadkowe na terenie Gminy Końskie”. W ramach projektu na terenie miasta zrealizowana zostanie budowa centrum przesiadkowego przy ul. Wojska Polskiego pełniącego funkcję węzła przesiadkowego. W tym celu zrealizowana została przebudowa ul. Wojska Polskiego wraz z budową nowych miejsc postojowych, przebudowa przyległych skrzyżowań na mniej kolizyjne oraz realizowana jest budowa ul. Mostowej, która umożliwi połączenie centrum miasta, w tym planowanego centrum przesiadkowego z układem komunikacyjnym znajdującym się po wschodniej stronie gminy. Aby realizacja projektu była jak najbardziej przyjazna użytkownikom, mieszkańcom gminy dla których realizowany jest projekt założono także modernizację istniejącej bazy przystankowej poprzez jej doposażenie w nowe wiaty przystankowe. Projekt zakłada również zakup autobusów o napędzie niskoemisyjnym, które wg założeń kursować będą na trasach łączących najważniejsze pod względem natężenia ruchu i potrzeb miejsca na mapie gminy. Wyznaczone linie komunikacyjne łączyć będą również miejscowości gdzie dotychczas nie odbywa się zorganizowana komunikacja autobusowa. W ramach projektu zostanie przeprowadzona także kampania promująca ekologiczny transport publiczny. Działania Gminy Końskie uzyskały wsparcie w postaci dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 w ramach Osi priorytetowej 3 „Efektywna i zielona energia”, Działania 3.4 „Strategia niskoemisyjna, wsparcie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej”. Wartość całkowita zadania, zgodnie z Pre-umową wynosi 8 269 133,98 zł. Dofinansowanie 85% stanowi kwotę 7 028 763,88 zł, środki własne 1 240 370,10 zł.

Pełna treść wiadomości na: umkonskie.pl/?p=7131
umkonskie.pl, Źródło artykułu: umkonskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola