Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Posiedzenie Rady Gminy bez podjęcia kluczowych uchwał

Data publikacji: 2018-07-06, Data modyfikacji: 2018-07-28
A A AWydrukDrukuj  
 
W piątek 27 czerwca odbyła się XLVI Sesja Rady Gminy w Gowarczowie. Pomimo sympatycznego rozpoczęcia życzeniami w związku z obchodzonym w tym dniu świętem patronów parafii Piotra i Pawła sesja przebiegła w burzliwej atmosferze. Radni w kluczowych kwestiach głosowali w podziale 7/7 pozostawiając bez rozstrzygnięcia istotne uchwały. Jako niepodjęte zostały uchwały zarówno w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Gowarczów jak i w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za rok 2017, które w opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach uwzględnia wszelkie wymogi i jest zgodne z obowiązującymi przepisami. Wójt Stanisław Pacocha wyraził ubolewanie nad takim głosowaniem Radnych, jako że realizacja wydatków budżetowych gminy jest działaniem rozpatrywanym wraz z Radą Gminy podczas comiesięcznych sesji. Nie podjęto też uchwał w sprawie dwóch propozycji zmiany wysokości miesięcznego wynagrodzenia Wójta Gminy Gowarczów oraz wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości gruntowych na terenie Rudy Białaczowskiej, które miały posłużyć pod stworzenie zalewu rekreacyjnego na terenie Gminy Gowarczów. Ostatnie wnioski radnych nie zostały rozpatrzone, gdyż pod koniec sesji na sali obrad nie było już kworum niezbędnego do dalszego głosowania. [See image gallery at gowarczow.pl]  

Pełna treść wiadomości na: gowarczow.pl/?p=5765
gowarczow.pl, Źródło artykułu: gowarczow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola