Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Promowanie akcji "CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA"

Data publikacji: 2018-11-19, Data modyfikacji: 2018-11-22
A A AWydrukDrukuj  
 
W piątek 16 listopada br. odbyły się jedne z ostatnich w tym sezonie próbnych ewakuacji szkół na terenie powiatu koneckiego. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kłucku oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Końskich ćwiczyli alarmowe opuszczenie budynku szkoły, pod pozorem zadymienia na skutek pożaru. Strażacy Komendy Powiatowej PSP i JRG Końskie uczestniczą w każdych tego typu ćwiczeniach, udzielając dyrekcji i nauczycielom ewentualnych porad i wskazówek co można jeszcze w tym względzie poprawić. Była to doskonała okazja do kontynuacji kampanii społecznej pod nazwą „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa”. Zadaniem przedmiotowej kampanii jest uświadamianie społeczeństwa czym jest czad i jakie zagrożenia niesie. Funkcjonariusze przypomnieli uczestnikom zagrożenia związane z czadem, jak powstaje oraz jego miejsca najczęstszych emisji w domach. Zaznaczyli również jak należy prawidłowo przygotować się do sezonu grzewczego oraz poruszyli kwestie regularnego wykonywania przeglądów wszystkich instalacji użytkowych w domach. Na koniec strażacy rozdali materiały informacyjne z których można szczegółowo zapoznać się z tym zagrożeniem. Opracowanie st. kpt. M. CzapelskiZdjęcia: archiwum JRG Końskie

Pełna treść wiadomości na: konskie.straz.kielce.pl/informacje/dzialania-ratownicze-i-cwiczenia/1159-promowanie-akcji-czujka-na-strazy-twojego-bezpieczenstwa
konskie.straz.kielce.pl, Źródło artykułu: konskie.straz.kielce.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola