Belka
Środa, 8 Maja 2024   imieniny: Stanisław, Eryk, Liza
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Rozstrzygnięto konkurs "100 lat Policji"

Data publikacji: 2019-05-06, Data modyfikacji: 2019-05-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Z uwagi na przypadającą w tym roku 100. rocznicę utworzenia Policji Państwowej zaplanowano szereg przedsięwzięć o charakterze kulturalnym i artystycznym. Jedyną z takich inicjatyw było zorganizowanie przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach, wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Końskich oraz Urzędem Miasta i Gminy w Końskich, Wojewódzkiego Etapu Ogólnopolskiego Festiwalu Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich ,,100 lat Policji”, który został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie. Jego rozstrzygnięcie i podsumowanie odbyło się w dniu 26 kwietnia 2019 r. w auli Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. Wśród zaproszonych gości znaleźli się, między innymi Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego Małgorzata Rudnicka, przedstawiciel Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Jacek Staromłyński, Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bielecki, Komendant Powiatowy Policji w Końskich insp. Waldemar Cisowski, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński. Zaproszonych gości powitali prowadzący spotkanie Elżbieta Pryciak z KWP w Kielcach oraz st. sierż. Piotr Przygodzki – Oficer Prasowy KPP w Końskich. Konkurs „100 lat Policji” cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno wśród najmłodszych, młodzieży jak i seniorów. Łącznie nadesłano 43 prace konkursowe, wśród których oceniane były prace plastyczne, literackie, audiowizualne oraz sceniczne. Komisja Konkursowa miała trudne zadanie, gdyż zgodnie z Regulaminem Konkursu, mogła wytypować do etapu ogólnopolskiego wyłącznie jedną pracę w każdej kategorii konkursowej. Wśród laureatów znaleźli się: I. Kategoria malarsko-plastyczna: – Amelia Basiak z Placówki Wsparcia Dziennego w Końskich (klasy 0-3), – Marta Sota z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli (klasy 4-8), – Alicja Rzepka z Liceum Ogólnokształcącego w Staszowie (OPEN szkoły średnie). Nagrody Specjalne: – Szymon Kurdziel – syn funkcjonariuszy Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie, – uczniowie klasy mundurowej z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Końskich. II. Kategoria literacka: – Piotr Walendziak ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Starachowicach (wiersz), – Zuzanna Wąsik – córka funkcjonariusza z Komendy Powiatowej Policji w Końskich (próby literackie). Nagroda Specjalna: – st. sierż. Andrzej Pawłowski funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. III. Kategoria audiowizualna: – Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Aktywni w Końskich. IV. Kategoria sceniczna: – Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie. Laureaci wojewódzkiego etapu konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich i w dalszym etapie będą rywalizować w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w Komendzie Głównej Policji. Życzymy powodzenia!

Pełna treść wiadomości na: umkonskie.pl/?p=9282
umkonskie.pl, Źródło artykułu: umkonskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

    Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

    Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola