Belka
Wtorek, 7 Maja 2024   imieniny: Ludmiła, Gizela, Benedykt
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Sesja Rady Gminy z tematem budowy kurników

Data publikacji: 2019-03-12, Data modyfikacji: 2019-03-14
A A AWydrukDrukuj  
 
We wtorek 05 marca odbyło się VI posiedzenie Rady Gminy Gowarczów. Sesję otworzył Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Stańczyk witając wszystkich przybyłych. Informacje odnośnie wydanych zarządzeń w minionym miesiącu przestawił  sekretarza Wojciech Owczarek, a następnie sprawozdanie o pracach Wójta w okresie pomiędzy sesjami przedstawiła Pani zastępca Marzena Dziewit. Skarbnik gminy Pani Justyna Płuciennik przedstawiła uchwałę Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach w spawie możliwości sfinansowania deficytu budżetowego planowanego w uchwale budżetowej Gminy Gowarczów na 2019 rok. Radni podczas sesji rozpatrzyli m.in. uchwały w sprawie wyrażenia zgodny an sfinansowanie transportu dla dzieci i uczniów do oddziałów przedszkolnych i szkół oraz wprowadzenia zmian w budżecie gminy na 2019, w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2019-2022 czy zmian w Statucie Gminy Gowarczów. Wśród radnych wybrani zostali również przedstawiciele do Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej – zostali nimi Pan Sławomir Stańczyk oraz Pani Agnieszka Ferensztejn zaś przedstawicielem z Urzędu Gminy jest pani Marzena Dziewit. Rani rozpatrzyli też uchwałę dotyczącą przyznawania stypendia dla uzdolnionych uczniów  z terenu  naszej gminy celem i promowania i wspierania. Stypendia będą trafiać do najzdolniejszych uczniów wyróżniających się wysokimi wynikami w nauce czy szczególnymi osiągnięciami w sporcie i dziedzinach artystycznych. Podczas sesji Wójt Stanisław Pacocha gratulował sołtysom objęcia funkcji bądź jej kontynuacji życząc owocnej współpracy z Urzędem oraz Radą Gminy. W sesji uczestniczył również prezes PGK Pan Mirosław Szustak raz jeszcze przybliżając Radnym oraz zebranym mieszkańcom drażliwą kwestię drastycznego wzrostu cen za wywóz śmieci. Podjęty temat budowy kurników na terenie sołectwa Skrzyszów sprawił, ze na sesji pojawiło się liczne grono przedstawicieli mieszkańców, w tym m.in. przedsiębiorca będący właścicielem gruntów, na których owe kurniki mają powstać. Wg przedstawionych przez niego informacji na chwilę obecną podpisana jest umowa przedwstępna z inwestorem, który zapewnia, że budowa ośmiu kurników nie przysporzy uciążliwości ani mieszkańcom, ani nie wpłynie negatywnie na otoczenie. Wysuwa też propozycję wyjazdu do lokalizacji z analogiczną inwestycją. Ze strony Rady jak i mieszkańców wysunięto argumenty przeciwko inwestycji: dot. uciążliwości transportowych, odorowych czy  niebezpieczeństwa zaburzenia krajobrazu i rozwoju agroturystyki. Kolejne spotkanie dotyczące  inwestycji, najprawdopodobniej w obecności inwestora odbędzie się 14 marca w świetlicy wiejskiej w Skrzyszowie. [See image gallery at gowarczow.pl]

Pełna treść wiadomości na: gowarczow.pl/?p=7166
gowarczow.pl, Źródło artykułu: gowarczow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

    Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

    Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola