Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Środki z Urzędu Marszałkowskiego dla projektów złożonych przez Gminę Gowarczów

Data publikacji: 2018-07-27, Data modyfikacji: 2018-07-31
A A AWydrukDrukuj  
 
W środę 25 lipca Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha oraz Pani skarbnik Justyna Płuciennik podpisali umowy w ramach „Odnowy Wsi Świętokrzyskiej na rok 2018” oraz na przebudowę drogi dojazdowej o gruntów rolnych. Działania finansowane będą ze środków Samorządu Województwa Świętokrzyskiego oraz z wkładem własnym Gminy Gowarczów. Umowy w imieniu Marszałka podpisywała Pani Agata Binkowska, członkini Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Dotacje przyznane naszej gminie to kwota 5.800,00 zł na doposażenie świetlicy wiejskiej w Bębnowie w sprzęt pełniący funkcje społeczno – kulturalne oraz kwota 10.100,00 zł na przebudowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Skrzyszów. [See image gallery at gowarczow.pl]

Pełna treść wiadomości na: gowarczow.pl/?p=5914
gowarczow.pl, Źródło artykułu: gowarczow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola