Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zmarł kapelan strażaków powiatu koneckiego Zenon Kicior

Data publikacji: 2018-09-23, Data modyfikacji: 2018-09-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Zmarł ks. Zenon Kicior, proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Stąporkowie. Pełnił funkcję kapelana powiatowego strażaków, uczestniczył w wielu uroczystościach strażackich, święcił wozy bojowe. Zmarł  w piątkową nocą 21 września po długiej chorobie. Ks. Zenon Kicior miał 62 lat, kapłanem był od 36 lat. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się: we wtorek 25 września: - godz. 18:00 wprowadzenie ciała Ks. Zenona do kościoła - godz. 18:30 nabożeństwo - godz. 19:00 Msza św. i czuwanie do godz. 21:00 środa 26 września: - od godz. 8:00 czuwanie - godz. 11:00 Różaniec - godz. 12:00 Msza św. pogrzebowa i odprowadzenie ciała na cmentarz parafialny w Stąporkowie.

Pełna treść wiadomości na: konskie.straz.kielce.pl/informacje/aktualnosci/1143-zmarl-kapelan-strazakow-powiatu-koneckiego-zenon-kicior
konskie.straz.kielce.pl, Źródło artykułu: konskie.straz.kielce.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat konecki - powiat w północno – zachodniej części  województwa świętokrzyskiego z siedzibą w mieście Końskie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fałków, Gowarczów, Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Słupia Konecka, Smyków i Stąporków, zajmując powierzchnię 1139,72 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rzeki (Czara Konecka, Krasna, Radomka, Drzewiczka i Kamienna), rezerwaty przyrody (Piekiełko Szkuckie, Skałki Piekło i Gagaty Sołtysowskie), liczne pomniki przyrody, cztery szlaki turystyczne piesze oraz trzy szlaki rowerowe. Do zabytków zalicza sie: kuźnicę mechaniczną, Ruiny Zespołu Kaflarni i Papierni w Machorach, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Zespół wielkopiecowy w Furmanowie, Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi, dwór murowany z 1850 roku w Skórnicach, zespół dworski w Korytkowie i w Giełzowie, zespół pałacowo – parkowy z roku ok. 1740 w Końskich, Giorgettę – neoklasycystyczną budowlę ogrodową z przełomu XVIII i XIX wieku, Oranżerię egipską z 1820 roku, Świątynię grecką z początku XIX wieku a także liczne kościoły, kapliczki czy cmentarze.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie i przemyśle; coraz większe znaczenie dla gospodarki powiatu ogdrywa także agroturystyka.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK 42 i DK 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola